YAWALBOND (fasady)

Nowy system paneli kompozytowych YAWALBOND doskonale sprawdza się jako materiał budowlany i przeznaczony jest do wykonywania:

- zewnętrznych i wewnętrznych okładzin ścian,

- warstw elewacyjnych,

- wypełnień lekkich ścian osłonowych o konstrukcji szkieletowej,

- w budynkach nowoczesnych, modernizowanych i remontowanych.

 

WŁAŚCIWOŚCI

 

Płyty warstwowe YAWALBOND to połączenie dwóch materiałów: blachy aluminiowej o grubości 0,50 mm stanowiącej warstwę zewnętrzną oraz wewnętrznego rdzenia polietylenowego o grubości 3 mm. Kompozytowa struktura płyt zapewnia wyjątkowo korzystny stosunek ich wytrzymałości do wagi co w dużym stopniu ułatwia transport i montaż płyt na budowie.

 

ZALETY YAWALBOND

 

Płyty YAWALBOND dostępne są w kilkunastu kolorach lakierowanych powłoką PVDF zapewniającą odporność na warunki atmosferyczne przy dużych wahaniach temperatury (od -50° do +80°) Materiał kompozytowy zachowuje sztywność nawet przy dużych gabarytach płyt i znacznych obciążeniach od parcia i ssania wiatru Jest odporny na uderzenia, ciśnienie, posiada też dużą wytrzymałość na zgniatanie Zewnętrzna powłoka płyt kompozytowych jest odporna na promieniowanie słoneczne i działanie środków chemicznych Bardzo dobre właściwości akustyczne płyt kompozytowych zapewniają możliwość wykonania ścian osłonowych o wysokiej dźwiękochłonności, YAWALBONDY można obrabiać w procesie cięcia, frezowania, gięcia, tłoczenia, wiercenia, walcowania oraz żłobienia bez konieczności stosowania dodatkowego smarowania

Materiał YAWALBOND nie zawiera substancji szkodliwych i jest w pełni bezpieczny dla środowiska


TRWAŁOŚĆ NA LATA

 

Elewacja budynku narażona jest na działanie kurzu i brudu. Łatwo czyszczące aluminiowe panele kompozytowe PVDF są praktycznym i ekonomicznym sposobem na posiadanie efektownej elewacji.

 

GWARANCJA

 

Dzięki zastosowaniu wysokiej jakości materiałów oraz powłok lakierowanych PVDF udzielamy 20 letniej gwarancji na panele kompozytowe