TM 62 2.1 OKNA

System TM 62 2.1 służy do konstruowania okien, witryn zabudów zewnętrznych termoizolowanych przeznaczonych do zabudowy zewnętrznej w obiektach budownictwa mieszkaniowego, użyteczności publicznej i przemysłowych.

 

System umożliwia wykonywania następujących konstrukcji:

- okna stałe,

- okna rozwierno-uchylne,

- okna rozwierne,

- okna uchylne,

- okna obrotowe,

- okna wieloskrzydłowe,

- okna ze stałymi słupkami,

- okna z ruchomym słupkiem,

- okna z ukrytym skrzydłem.

- okna uchylno-przesuwne.

- okna antywłamaniowe

 

OPIS TECHNICZNY

 

System TM 62 2.1 składa się z trójkomorowych profili aluminiowych z przekładką termiczną. Głębokość zabudowy to: futryna - 62 mm skrzydło - 71,4 mm W systemie TM 62 2.1 można stosować różnego typu wypełnienia (szkło zespolone, także w pakietach trzyszybowych o grubości 13-57 mm). Wymiary skrzydeł, słupków i poprzeczek należy ustalać na podstawie obliczeń statycznych, z uwzględnieniem obciążeń wiatrem , charakterystyki wytrzymałościowej kształtowników aluminiowych, rodzaju oszklenia i dopuszczalnych ugięć elementów okien i drzwi balkonowych. Maksymalna szerokość skrzydeł rozwiernych i uchylno-rozwiernych wynosi 1600 mm, wysokość 2500mm, maksymalny ciężar 130 kg. Profile dodatkowe umożliwiają wykonywanie okien kombinowanych o różnych funkcjach zestawionych w dowolne układy.

 

DODATKOWE WALORY (SZCZEGÓLNE DLA DANEGO SYSTEMU)

 

System pozwala na konstruowanie konstrukcji o dużych wymiarach ze względu na wykorzystanie wzmocnionych profilu w układzie od zewnątrz jak i od wewnątrz. Kształtowniki w wersji sofline pozwalają wykonywać okna o zaokrąglonych krawędziach. Profile kątowe pozwalają budować zestawy konstrukcji pod dowolnym kątem. Duża różnorodność specjalistycznych profili umożliwia ekonomiczne wykonywanie okien odpowiedniej wielkości oraz dowolne zestawianie różnego rodzaju okien obok ciebie, które u Walory estetyczne konstrukcji są podkreślone przez wysoką jakość wykończenia powierzchni profili: malowanie lakierem proszkowym, w kolorach drewnopodobnych i anodowanie. Oferowane są wyroby malowane w dowolnych kolorach wg oznaczeń RAL wydatniają walory funkcjonalne i estetyczne.

 

CECHY CHARAKTERYSTYCZNE

 

System pozwala na realizacje nowoczesnych rozwiązań konstrukcji okiennych w przeróżnych konfiguracjach i układach. Umożliwia instalowanie okien w systemach fasadowych.

Okna systemu TM 62 2.1 pozwalają na optymalne wykonywanie konstrukcji elewacji budynków z uwzględnieniem specjalnych potrzeb użytkownika w zakresie funkcjonalność, estetyki i trwałości.

Rozwiązania umożliwiają nadanie budynkowi indywidualnego charakteru, zapewniają realizację wizji architektonicznej.

 

Przydatność stosowania w budownictwie wyrobu pod nazwą „Okna i drzwi balkonowe systemu YAWAL® TM 62 2.1 z kształtowników aluminiowych z przekładką termiczną” stwierdza Aprobata Techniczna ITB AT-15-4312/2006.