Systemy aluminiowe - Yawal

PBI 40 ECONOMIC (PBI 40E)

Do czego służy System PBI 40 Economic (PBI 40E) służy do wykonywania niewymagających izolacji termicznej przegród i kon­strukcji do zabudowy wewnętrznej i zewnętrznej, takich jak: drzwi, okna, nienośne ściany działowe, witryny, boksy.

Na bazie systemu PBI 40E można wykonać także drzwi i ściany dymo­szczelne. Wyroby budowlane wykonane z prezentowanego zestawu materiałów.

PBI 40E przeznaczone są do stosowania w obiektach budownictwa mieszkaniowego, użyteczności publicznej i przemysłowych jako przegrody wewnętrzne.

 

Drzwi i ściany systemu PBI 40E mogą być także stosowane jako przegrody zewnętrzne, tylko w przypadkach, gdy nie są stawiane wymagania w zakresie izolacyjności cieplnej oraz wodoszczelności a obliczenia statyczne uwzględniają wpływ obciążeń wiatrem.

PBI 50N

System PBI 50N służy do wykonywania niewymagających izolacji termicznej przegród i kon­strukcji do zabudowy wewnętrznej i zewnętrznej, takich jak: drzwi –w tym drzwi wahadłowe, okna – w tym okna podawcze, nienośne ściany działowe, witryny, boksy.

Głębokość profilu 50mm czyni go jednym z najmocniejszych profili na rynku w tej grupie.

Na bazie systemu PBI 50N można wykonać także drzwi i ściany dymo­szczelne. Właściwości dymoszczelne drzwi, systemów PBI 50N i PBI 40E sklasyfikowano wspólną aprobatą. Wyroby budowlane wykonane z prezentowanego zestawu materiałów. PBI 50N przeznaczone są do stosowania w obiektach budownictwa mieszkaniowego, użyteczności publicznej i przemysłowych jako przegrody wewnętrzne. Drzwi i ściany systemu PBI 50N mogą być stosowane jako przegrody zewnętrzne, tylko w przypadkach, gdy nie są stawiane wymagania w zakresie izolacyjności cieplnej oraz wodoszczelności a obliczenia statyczne uwzględniają wpływ obciążeń wiatrem.

PI 50N DRZWI

System PI 50N Drzwi służy do konstruowania termoizolowanych drzwi przeznaczonych do zabudowy zewnętrznej w obiektach budownictwa mieszkaniowego, użyteczności publicznej i przemysłowych.  

System umożliwia wykonywania następujących konstrukcji:

 

-drzwi jednoskrzydło otwierane do wewnątrz i na zewnątrz,

-drzwi dwuskrzydłowe otwierane do wewnątrz i na zewnątrz,

-drzwi jedno i dwuskrzydłowe zabudowane w witrynie, z naświetlami i doswietlami.

PI 50N OKNA

System PI 50N służy do konstruowania okien, witryn zabudów zewnętrznych termoizolowanych przeznaczonych do zabudowy zewnętrznej w obiektach budownictwa mieszkaniowego, użyteczności publicznej i przemysłowych.

System umożliwia wykonywania następujących konstrukcji:

- okna stałe, 

- okna rozwierno-uchylne,

- okna rozwierne,

- okna uchylne, 

- okna wieloskrzydłowe,

- okna ze stałymi słupkami,

- okna z ruchomym słupkiem,

- okna z ukrytym skrzydłem,

- okna uchylno-przesuwne

- okna antywłamaniowe

PI50N OUTWARD

System PI 50N OUTWARD służy do konstruowania nowoczesnej, o wysokich parametrach zabudowy zewnętrznej wymagającej izolacyjności termicznej i akustycznej różnych typów okien, witryn, drzwi balkonowych o kierunku otwarcia skrzydeł na zewnątrz pomieszczeń, przeznaczonych do zabudowy w obiektach budownictwa mieszkaniowego, użyteczności publicznej i przemysłowych.

 

System umożliwia wykonywania następujących konstrukcji:

- okna uchylne ze skrzydłami rozwieranymi na zawiasach konwencjonalnych oraz na zawiasach nożycowych

- okna rozwierane na zewnątrz na zawiasach konwencjonalnych oraz na zawiasach nożycowych

TM 62 2.1 DRZWI

System TM 62 2.1 Drzwi służy do konstruowania drzwi izolowanych termicznie, akustycznej oraz estetycznych, przeznaczonych do zabudowy zewnętrznej w obiektach budownictwa mieszkaniowego, użyteczności publicznej i przemysłowych.

 

System umożliwia wykonywania następujących konstrukcji:

 

- drzwi jednoskrzydło otwierane do wewnątrz i na zewnątrz,

- drzwi dwuskrzydłowe otwierane do wewnątrz i na zewnątrz,

- drzwi jedno i dwuskrzydłowe zabudowane w witrynie, z naświetlami i doswietlami.

TM 62 2.1 OKNA

System TM 62 2.1 służy do konstruowania okien, witryn zabudów zewnętrznych termoizolowanych przeznaczonych do zabudowy zewnętrznej w obiektach budownictwa mieszkaniowego, użyteczności publicznej i przemysłowych.

 

System umożliwia wykonywania następujących konstrukcji:

- okna stałe,

- okna rozwierno-uchylne,

- okna rozwierne,

- okna uchylne,

- okna obrotowe,

- okna wieloskrzydłowe,

- okna ze stałymi słupkami,

- okna z ruchomym słupkiem,

- okna z ukrytym skrzydłem.

- okna uchylno-przesuwne.

- okna antywłamaniowe

TM 74 1.0 DRZWI

System TM 74 1.0 Drzwi służy do konstruowania drzwi o wysokich parametrach izolacji termicznej, akustycznej oraz estetycznych, przeznaczonych do zabudowy zewnętrznej w obiektach budownictwa mieszkaniowego, użyteczności publicznej i przemysłowych.

 

System umożliwia wykonywania następujących konstrukcji:

- drzwi jednoskrzydło otwierane do wewnątrz i na zewnątrz,

- drzwi dwuskrzydłowe otwierane do wewnątrz i na zewnątrz,

- drzwi jedno i dwuskrzydłowe zabudowane w witrynie, z naświetlami i doswietlami.

TM 74 1.0 OKNA

System TM 74 1.0 służy do konstruowania okien, witryn zabudów zewnętrznych o wysokich parametrach termoizolacji przeznaczonych do zabudowy zewnętrznej w obiektach budownictwa mieszkaniowego, użyteczności publicznej i przemysłowych.

 

System umożliwia wykonywania następujących konstrukcji:

- okna stałe, okna rozwierno-uchylne,

- okna rozwierne, okna uchylne,

- okna wieloskrzydłowe, okna ze stałymi słupkami,

- okna z ruchomym słupkiem,

- okna z ukrytym skrzydłem. okna uchylno-przesuwne.

TM 75EI

System Yawal TM75EI służy do wykonywania przeciwpożarowych ścian i drzwi o klasach odporności ogniowej EI 15; EI 30; EI 45; EI 60.

Pozwala na produkcję szerokiej gamy konstrukcji drzwi, ścian oraz ich kombinacji. Umożliwia także wykonywanie konstrukcji dymoszczelnych.

System posiada Aprobatą Techniczną ITB AT-15-6830/2007.

TM 77HI OKNA

System TM 77HI Okna to nowe innowacyjne rozwiązanie pozwalające na uzyskanie doskonałych parametrów izolacyjności cieplnej, akustycznej, ochrony przed wiatrem i wodą.

System TM 77HI Okna pozwala na wykonanie następujących konstrukcji:

- okna stałe,

- okna rozwierno-uchylne,

- okna rozwierne,

- okna uchylne,

- okna wieloskrzydłowe,

- okna ze stałymi słupkami

YAWALBOND (fasady)

Nowy system paneli kompozytowych YAWALBOND doskonale sprawdza się jako materiał budowlany i przeznaczony jest do wykonywania:

- zewnętrznych i wewnętrznych okładzin ścian,

- warstw elewacyjnych,

- wypełnień lekkich ścian osłonowych o konstrukcji szkieletowej,

- w budynkach nowoczesnych, modernizowanych i remontowanych.

 

WŁAŚCIWOŚCI

 

Płyty warstwowe YAWALBOND to połączenie dwóch materiałów: blachy aluminiowej o grubości 0,50 mm stanowiącej warstwę zewnętrzną oraz wewnętrznego rdzenia polietylenowego o grubości 3 mm. Kompozytowa struktura płyt zapewnia wyjątkowo korzystny stosunek ich wytrzymałości do wagi co w dużym stopniu ułatwia transport i montaż płyt na budowie.

FA 50N

System FA50N jest systemem profili aluminiowych, przeznaczonym do wykonywania nowoczesnych ścian osłonowych o kształtach prostych i złożonych (zwroty, załamania).

Pozwala również na konstruowanie dachów przeszklonych, świetlików oraz konstrukcji przestrzennych.

 

FA 50

System Fasada 50 umożliwia tworzenie ścian osłonowych mocowanych do istniejących budynków lub do specjalnie przygotowanych konstrukcji stalowych lub żelbetowych. Ściany osłonowe montowane są na płaszczyznach pionowych i pochylonych, możliwe jest również wykonywanie ścian osłonowych łukowych. Konstrukcję nośną systemu stanowią słupy i poprzeczki, mocowane do siebie odpowiednimi łącznikami.

System mocowania poprzeczki do słupa gwarantuje uzyskanie dużej szczelności i dobre wentylowanie konstrukcji ściany osłonowej. Jako wypełnienie używa się szyb pojedynczych, klejonych, zespolonych lub kuloodpornych.

 

Wypełnienia wykonać można ze szkła przezroczystego, absorpcyjnego lub refleksyjnego, jako wypełnienie można stosować również płyty poliwęglanowe lub panele aluminiowe z pianką izolacyjną. W konstrukcję ściany osłonowej można wbudować drzwi i okna z systemów PI50, TM62 2.1, TM74 1.0, PBI50, PBI40E i DP94.

FA 50 HL

W przygotowaniu

 

FA 50 SL

w przygotowaniu

 

FA 50SG

System FASADA 50 SG i SG-M (FA 50 SG i SG-M) jest systemem profili aluminiowych, przeznaczonym do wykonywania nowoczesnych ścian osłonowych o kształtach prostych i złożonych (zwroty, załamania, przebieg poligonalny). Zewnętrzna strona ściany osłonowej pozostaje gładka bez widocznych listew aluminiowych.

BA 50

BA 50 to system profili aluminiowych i akcesoriów do produkcji balustrad i barierek.

 

Cechuje go przede wszystkim łatwość prefabrykacji i montażu. W przeciwieństwie do innych obecnych na rynku produktów tego typu wszystkie połączenia między elementami odbywają się za pomocą nitów i wkrętów. Wpływa to wydatnie na szybkość montażu, pozwala też w razie potrzeby zdemontować całą konstrukcje bez jej niszczenia.

DP 150 - drzwi przesuwne i podnoszono - przesuwne

System DP 150 służy do konstruowania okien i drzwi przesuwnych przeznaczonych do zabudowy zewnętrznej i wewnętrznej. Konstrukcje przesuwne DP 150 przeznaczone są do stosowania w obiektach budownictwa mieszkaniowego, głównie indywidualnego i użyteczności publicznej jako:

a) Przegroda zewnętrzna gdy stanowi:

- wyjście z pomieszczenia mieszkalnego na taras (jako jedyna przegroda oddzielająca mieszkanie od otoczenia zewnętrznego),

- wyjście z ogrodów zimowych (ogrzewanych i nieogrzewanych) gdy drzwi te montowane są w konstrukcji aluminiowo – szklanej dobudowanej do budynku mieszkalnego i stanowię drugą przegrodę (w ścianie budynku znajduje się właściwa przegroda spełniająca warunki ochrony cieplnej, akustycznej itp.),

- jedyną przegrodę wbudowaną w konstrukcję aluminiowo – szklaną ogrodu zimowego,w sytuacji gdy pomieszczenie mieszkalne połączone jest z ogrzewaną zabudowa tarasu (ogrodu zimowego).

- okno zewnętrzne w budynkach mieszkalnych lub użyteczności publicznej

 

b) Przegroda wewnętrzna:

- do kształtowania nośnych ścian przesuwnych w budynkach mieszkalnych,

- do aranżacji pomieszczeń i boksów biurowych,

- do wykonywania zabudów biurowych (np. regały, szafy z drzwiami przesuwnymi).

L 50 - segmenty przesuwne

segmenty przesuwne, zabudowy balkonów i logii, oraz przesuwnych ścian wewnętrznych

- do wykonywania nie wymagających izolacji termicznej, przesuwnych zabudów balkonów i logii – odmiana L50B.

- do wykonywania przesuwnych ścian wewnętrznych i okien podawczych – odmiana L50S.

 

Segmenty L50B przeznaczone są do wykonywania zabudowy balkonów na kondygnacjach położonych na wysokości do 25m nad terenem oraz logii na kondygnacjach położonych do 55 m nad terenem.

Wyroby L 50S przeznaczone są do wykonywania przesuwnych ścian działowych (pełnych i przeszklonych), które mogą być stosowane jako nienośne ściany wewnętrzne w budynkach mieszkalnych, użyteczności publicznej i przemysłowych.