PI 50N OKNA

System PI 50N służy do konstruowania okien, witryn zabudów zewnętrznych termoizolowanych przeznaczonych do zabudowy zewnętrznej w obiektach budownictwa mieszkaniowego, użyteczności publicznej i przemysłowych.

System umożliwia wykonywania następujących konstrukcji:

- okna stałe, 

- okna rozwierno-uchylne,

- okna rozwierne,

- okna uchylne, 

- okna wieloskrzydłowe,

- okna ze stałymi słupkami,

- okna z ruchomym słupkiem,

- okna z ukrytym skrzydłem,

- okna uchylno-przesuwne

- okna antywłamaniowe

 

OPIS TECHNICZNY

 

System PI 50N składa się z trójkomorowych profili aluminiowych z przekładką termiczną.

Głębokość zabudowy to: futryna -50 mm skrzydło -59 mm W systemie PI 50N można stosować różnego typu wypełnienia (szkło zespolone, także w pakietach trzyszybowych o grubości 13-40 mm).

Wymiary skrzydeł, słupków i poprzeczek należy ustalać na podstawie obliczeń statycznych, z uwzględnieniem obciążeń wiatrem , charakterystyki wytrzymałościowej kształtowników aluminiowych, rodzaju oszklenia i dopuszczalnych ugięć elementów okien i drzwi balkonowych. Maksymalna szerokość skrzydeł rozwiernych i uchylno-rozwiernych wynosi 1500 mm, wysokość 2400mm, maksymalny ciężar 130 kg.

 

Profile dodatkowe umożliwiają wykonywanie okien kombinowanych o różnych funkcjach zestawionych w dowolne układy.

 

DODATKOWE WALORY (SZCZEGÓLNE DLA DANEGO SYSTEMU)

 

System pozwala na konstruowanie konstrukcji o dużych wymiarach ze względu na wykorzystanie wzmocnionych profilu w układzie od zewnątrz jak i od wewnątrz.

Profile kątowe pozwalają budować zestawy konstrukcji pod dowolnym kątem. Duża różnorodność specjalistycznych profili umożliwia wykonywanie okien o bardzo dobrych parametrach cieplnych odpowiedniej wielkości oraz dowolne zestawianie różnego rodzaju okien.

 

Walory estetyczne konstrukcji są podkreślone przez wysoką jakość wykończenia powierzchni profili: malowanie lakierem proszkowym, w kolorach drewnopodobnych i anodowanie.

 

CECHY CHARAKTERYSTYCZNE

 

System pozwala na realizacje nowoczesnych rozwiązań konstrukcji okiennych w przeróżnych konfiguracjach i układach.

Umożliwia instalowanie okien w systemach fasadowych. System posiada oryginalny system potrójnego uszczelnienia.

 

Okna systemu PI 50N pozwalają na optymalne wykonywanie konstrukcji elewacji budynków z uwzględnieniem specjalnych potrzeb użytkownika w zakresie funkcjonalność, estetyki i trwałości.

Rozwiązania umożliwiają nadanie budynkowi indywidualnego charakteru, zapewniają realizację wizji architektonicznej, wykorzystując ekonomiczne rozwiązanie.

 

Przydatność stosowania w budownictwie wyrobu pod nazwą „Okna i drzwi balkonowe systemu YAWAL® PI 50 z kształtowników aluminiowych z przekładką termiczną” stwierdza Aprobata Techniczna ITB AT-15-4201/2006”